(

Bursa Kameralı Su Kaçağı tespiti ve Gider açma hizmeti

 

Bursa Su Kaçağı Bulma

Bursa Su Kaçağı Bulma
 

 

Bursa Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı yaşam alanı içerisinde karşılaşılmak istenen en son problemler arasında yer almaktadır. Su kaçağının tespiti ve onarımı son derece zor ve zaman alıcı bir iştir.

Su kaçağının zamanında tespit edilmemesi ve onarımının yapılmaması yapılarda telafisi zor tahribatların oluşmasına neden olmaktadır. Ayrıca insan sağlığı açısından son derece tehlikeli olan mantar ve küf oluşumuna da zemin hazırlamaktadır. Bu neden ile Bursa su kaçağı bulma son derece önemlidir ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir.

Su kaçağı bulma işlemi eskiden deneme yanılma yöntemi ile gerçekleştirilmekteydi. Günümüzde su kaçağı bulma işlemi son derece gelişmiş teknolojik cihazlar ile yapılmaktadır. Kullanılan teknolojik cihazlar ile son derece hızlı bir şekilde aksiyon alınmakta ve onarım işlemi gerçekleştirilmektedir.

Bursa Su Kaçağı Tespit Yöntemleri.

Bursa su kaçağı bulma işleminde kullanılan yöntemler başlıca şu şekildedir;

  • Akustik dinleme;

Gerçekleştirilen bu işlemde özel olarak üretilmiş dinleme cihazı yardımı ile temiz su tesisatında ki kaçağın yeri tespit edilmektedir. Kullanılan bu yöntem ile kaçağın yeri tam olarak tespit edilmektedir.

  • Kamera sistemi kullanımı;

Görüntüleme kamerası yardımı ile su tesisatı ya da gider tesisatı içerisi görüntülenmektedir. Böylece tıkanıklık noktasal olarak tespit edilmekte ve tıkanıklığa neden olan nesne belirlenebilmektedir.

  • Termal kamera kullanımı;

Sıcak su tesisatında oluşan kaçakların tespiti bu yöntem kullanılarak son derece kolay bir şekilde yapılmaktadır. Sıcaklık farklılıklarını algılayan kameralar ile kaçak tam olarak tespit edilmektedir.

  • Nemölçer kullanımı;

Tek başına nemölçer kullanarak kaçak tespiti yapmak son derece zordur. Ancak diğer cihazlar ile beraber kullanıldığında son derece faydalıdır.

Belirtilen bu yöntemler ile her türlü zemin içerisinde yer alan borularda oluşan sızıntılar oldukça kolay bir şekilde tespit edilebilmektedir.

Bursa su kaçağı bulma işlemi tecrübeli ve donanımlı teknik personel tarafından gerçekleştirilmektedir. Su kaçağının tespiti için belirtilen tüm yöntemlerden faydalanılmaktadır.

 Atık su tesisat borusunda meydana gelen kırılma ve ezilme nedeni ile oluşan kaçaklarda borunun tamamen çıkarılıp değiştirilmesi gerekmektedir. Dolayısı ile onarım gerçekleştirilmeden önce ev sahibinin onayı alınmalı ve yapılacak işlem hakkında bilgi verilmelidir.

 

 

Bursa Kameralı Su Kaçağı tespiti ve Gider açma hizmeti